واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)

واقعیت افزوده (AR)

هنگامی که چیزی از منظر واقعیت افزوده (AR) مشاهده شود، در واقع چیزی به صورت مجازی در دنیای واقعی مشاهده شده است.این بدان معنی است که آن چه کاربر مشاهده می کند همان دنیای فیزیکی و واقعی اطراف است به علاوه چیزهای مجازی که به آن اضافه می شود.
بزرگترین فایده استفاده از واقعیت افزوده و تفاوت آن نسبت به واقعیت مجازی (VR) این است که به کاربر حس مقیاس می دهد که این مهم در مانیتور رایانه امکان پذیر نیست. هنگام استفاده از AR ، کاربر قادر است در مقیاس کامل در داخل ساختمان بایستد، می تواند به اطراف نگاه کند و به طور مثال مشاهده کند سقف چقدر بلند است و یا احساس کند اتاق چقدر بزرگ است.
علاوه بر موارد بالا کاربر توانایی اضافه کردن مبلمان و اشیای مختلف که به صورت مجازی مدل شده اند را دارد تا حس مقیاس بیشتری نیز به آن اضافه شود. هم چنین کاربر می تواند از لحاظ جسمی در اطراف مبلمان قدم بزند و احساس کند که مناسب فضا هستند یا خیر.
گروه فنی مهندسی کارنو آمادگی ارائه کلیه خدمات مربوط به واقعیت افزوده را با بروزترین تجهیزات و نرم افزارها دارد

واقعیت مجازی (VR)

درک فضا و تصور حضور در فضایی که هنوز وجود خارجی ندارد همواره دغدغه کارفرمایان و طراحان عرصه ساختمان می باشد. از جمله تکنولوژی هایی که در سالهای اخیر صنعت شبیه سازی درکشورهای توسعه یافته را دگرگون ساخته است تکنولوژی VR یا واقعیت مجازی است. با این تکنولوژی دست اندرکاران پروژه می توانند قبل از نهایی سازی نقشه ها در محیط پیش طراحی شده مجازی قدم بزنند تا انتظارات خود را از فضای ساخته شده نهایی به صورت واضح مشاهده نمایند. با این تکنیک حتی می توان رنگ، جنس و برخی از دیگر ویژگی های اشیاء پیرامون را تغییر داد تا تصویر بهتری از آنچه در نهایت قرار است ساخته شود پیدا کنیم. تکنولوژی VR قادر می باشد تمامی ابعاد مدل سازی اطلاعات ساختمان را به صورت کاملاً واقعی در محیط مجازی به همراه تمامی مراحل پیشرفت و تکامل پروژه به تصویر کشد. گروه فنی مهندسی کارنو آمادگی ارائه کلیه خدمات مربوط به واقعیت مجازی را با بروزترین تجهیزات و نرم افزارها دارد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *