وجود امکانات سخت افزاری و توانمندی های فنی و تخصصی شرایطی را فراهم نموده که واحد  اجرای گروه کارنو بصورت کاملاً مستقل و سازمان یافته بالغ بر 50 طرح و پروژه عمرانی از سوی کارفرمایان دولتی و خصوصی را به اجرا درآورد . این پروژه ها که با روش های مختلف (بصورت EPC یا( DB  در ابعاد و حوزه های مختلف به ثمر نشسته ، سوابق اجرایی درخشانی را در بر داشته است . در این واحد ، انواع پروژه های عمرانی بر اساس یک فرآیند متدولوژیک یکنواخت ، بر پایه رویه مدیریت پروژه و مبتنی بر استاندارد بین المللی PMBOK سازماندهی و مدیریت می شوند تا بطور مشخص برآیند و نتایج حاصل از آن در دیگر پروژه ها نیز قابل توسعه و تعمیم باشد .

با توجه به پتانسیل های موجود در گروه کارنو علاوه بر اجرای پروژه های پیمانکاری و انبوه سازی که از جمله آن می توان به پروژه های بسیار شاخصی در سطح شهر قم اشاره نمود ، موجبات این مهم فراهم گردیده که  در ساختار معاونت توسعه ساختمان گروه کارنو  بر اساس تدبیر مهندسی ، مطالعات و امکانسنجی های لازم پروژه هایی کاملاً اختصاصی تعریف ، طراحی و اجرا گردد. علاوه بر آن مشارکت های ویژه سرمایه گذاری و  ساختمان نیز از طریق این دپارتمان پیگیری می گردد به نحوی که پروژه هایی  بر اساس مشارکت با علاقمندان ، سرمایه گذاران ، مهندسین و شرکت های ساختمانی طراحی و اجرا می شود...

یکی از مشکلات فعلی در عرصه ساخت و ساز این است که همه تصور می‌کنند می‌توانند ساختمان بسازند.
در گذشته نرخ تمام شده ساخت و ساز با امروز متفاوت بود و در حال حاضر ساخت و ساز در شرایط ایده‌آل هزینه‌های فراوانی می برد که سرمایه یک عمر تلاش خانواده است که دراینجا میتوان بیان نمود که: مجری ذی‌صلاح کسی است که تمام روز در کارگاه ساختمان حضور داشته و بر کیفیت و اجرای اصولی ساختمان نظارت دارد و در صورت غیبت وی نماینده اش بر امور اجرایی مذکور نظارت می نماید.

امروزه در بازار کسب و کار خصوصا در ارتباط با  انواع فعالیت های مهندسی ، واژه پیمانکاری یکی از واژه های بسیار پر کاربرد می باشد و ثبت انواع مختلف آن شرایط و ضوابط خاص خود را دارد لازمه شرح این شرایط ارائه یک توضیح مختصر اولیه در رابطه با تعریف پیمانکاری می باشد.

پیمان کاری به معنای مجموعه ایی است که میتواند به صورت حقیقی و یا حقوقی فعالیت نماید که قرار دادی را با افراد حقیقی و یا حقوقی جهت انحام اموری از قبیل: تهیه، حمل، نصب، ساخت، اجرا و....)منعقد می گرداند و مسئولیت آن را به عهده می گیرد.این شرکتها با توجه به بررسی میزان توانایی شرکت ( براساس نفرات و سوابق آنها، تجربه کاری و توان مالی) مرتبه بندی می شوند و رتبه و کرید پیمان کاری کسب می نمایندو البته در مواردی از طرف شرکت طرف قرار داد ناظری بر کار شرکت پیمانکار تعریف می گردد.

انتخاب مناسب روش اجرای پروژه، می تواند هزینه های پروژه را بطور متوسط تا 5 درصد کاهش دهد.همچنین انتخاب مناسب روش اجرای پروژه، می تواند زمان اجرای پروژه را تا 30 درصد کاهش دهد. هر پروژه دارای خصوصیات و نیازهای منحصر به فردی است و برای اینکه پروژه موفق باشد، باید در انتخاب روش اجرای آن علاوه بر مسائل فنی، نیازهای کارفرما و پیمانکار نیز در نظر گرفته شود.

لذا گروه مهندسی کارنو با سابقه اجرایی که در کارنامه و رزومه شخصی اعضای آن وجود دارد با بررسی موضوعات طراحی آمادگی دارد تا بر اساس یکی از روش های قراردادی به شرح زیر امکان رایزنی و حضور در پروژه های عمرانی را فراهم سازد.

- متعارف (سه عاملی)   Design – Bid – Build

- مدیریت اجرا (چهار عاملی)   Construction Management

- طرح و ساخت (دو عاملی)   Design – Build

- روش طراحی،تدارک، ساخت Engineering, Procurement, Construction) EPC)

Content Image

Content Image