وقوع زلزله در سال‌های اخیر موجب بروز خسارت‌های جانی و مالی زیاد شده است. از آن‌جا ‌که بیشتر مناطق ایران جزء نواحی زلزله‌خیز می‌باشد، احداث ساختمان‌های سبک و مقاوم در برابر زلزله از اهمیت بسزایی برخوردار است. طراحان سازه این گروه با نگرشی تخصصی ، تمام راه حل‌های موجود در طراحی یک سازه برای نیل به طراحی بهینه را مد نظر قرار می‌دهند.متخصصان ما در طراحی سازه با بهره‌گیری از روش‌های تحلیل پیشرفته و با در نظر گرفتن دقیق سود و مزایای اقتصادی کارفرمایان و صاحبان پروژه و با بکارگیری تکنیک‌های کارآمد و محاسباتی در بهینه‌سازی رفتار سازه به دنبال بررسی و ارائه سیستم ایمن و اقتصادی برای مقابله با نیروهای ناشی از زلزله هستند که علاوه بر رعایت کلیه ضوابط و بندهای آئین نامه‌ها، کاملا مستند و قابل دفاع باشند.

در روند طراحی، داشتن اطلاعات کافی از اعضاء سازه و حالت‌های رفتاری آنها شرط اصلی و پیش نیاز مدل‌سازی یک سیستم باربر مناسب است. این سیستم ضمن آن که باید کارآمد، اقتصادی و کاهش دهنده اثرات ارتفاع باشد، لازم است شرایط بهره‌برداری را نیز به بهترین وجه ارضا نماید ایجاد تغییرات در نقشه اولیه سازه، به دلیل تجدید نظر در خواسته‌های کارفرما و یا مهندس معمار معمولا اجتناب‌ناپذیر است. در این صورت اعمال اصلاحات و یا گاهی تغییرات اساسی سازه‌ای موجب بازنگری کامل در طراحی می‌شود و گروه‌های تخصصی ما تا پایان اجرای پروژه با همراهی کارفرمایان، خدمات مشاوره و پشتیبانی تخصصی ارائه می‌نمایند.

وبینار تحلیل کارشناسی زلزله آبانماه ۹۶ کرمانشاه.

ارائه دهنده: دکتر مهدی علیرضایی.

زمان: دوشنبه ۲۰ آذر ۹۶ ، ساعت ۲۱:۳۰

گروه فنی مهندسی "کارِنو"

طراحی سازه های سبک و خاص

در روند طراحی، داشتن اطلاعات کافی از اعضاء سازه و حالت‌های رفتاری آنها شرط اصلی و پیش نیاز مدل‌سازی یک سیستم باربر مناسب است. این سیستم ضمن آن که باید کارآمد، اقتصادی و کاهش دهنده اثرات ارتفاع باشد، لازم است شرایط بهره‌برداری را نیز به بهترین وجه ارضا نماید.

مقاوم سازی سازه ای (طراحی و اجرا)

امروزه با توجه به لرزه خیزبودن ایران و نیز هزینه قابل ملاحظه تخریب و نوسازی مجدد سازه ها، مساله بهسازی و مقاوم سازی ساختمان های موجود مطرح می شود. امروزه یافتن راهکار مناسب جهت بهسازی سازه ها، با توجه به هزینه های بالا و مقرون به صرفه نبودن نوسازی، اهمیت بالایی پیدا کرده است.

بهینه سازی انواع اسکلت های سازه ای

رسیدن به اهداف عملکردی مورد نیاز در هر سازه‌ای، با در نظر گرفتن هم زمان کاهش هزینه‌ها معنا پیدا می‌کند مهندسین متخصص گروه فنی و مهندسی کارنو در تمامی زمینه های طراحی،نظارت و اجرای سازه ها، خدمات خود را با به روزترین روش های بهینه سازی سازه ای ارائه می کند.

اجرای پروژه های ساختمانی و صنعتی

گروه فنی و مهندسی کارنو با برخورداری از تجربیات ارزنده اجرایی در پروژه های متعدد یکی از اهداف خود را، اجرای ساختمان هایی با کیفیت تعریف کرده است و با جذب نیروهای متخصص و با سابقه در این خصوص، سعی در ارائه خدماتی متمایز در پیمانکاری ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، تفریحی و درمانی دارد.

اجرای سازه و گودبرداری به روش top-down

با توجه به افزایش جمعیت، ارزش روزافزون زمین نیز بالا رفته و موجب آن شده تا بلندمرتبه‌سازی رواج بیشتری بیابد . سازه‌های بلندمرتبه به‌منظور تأمین پارکینگ و استفاده حداکثری از بنا و قسمت‌های متعدد خدماتی و همچنین تجهیزات تأسیساتی و مکانیکی دارای تعدد طبقات زیرزمین و حفر گودهای عمیق هستند.